OLMO kto to taki?

OLMO kto to taki?

with Brak komentarzy

Moja historia.

Cześć!!!

Zdjęcie profilowe OLMOMam na imię Olmo, jestem lwem a dokładniej lwiątkiem.
Wymyśliła mnie Ola z mamą Moniką. Moje imię składa się z pierwszych liter ich imion OL – od Oli oraz MO – od Moniki, razem mamy:

OL + MO = OLMO.


Ola ma 10 lat i jest bardzo ciekawa świata podobnie jak ja. Lubi budować z klocków lego i grać w gry komputerowe. Straszna z niej gaduła i zadaje też mnóstwo pytań. Ma starszego brata, który czasami pokazuje jej troszkę sztuczek w różnych grach. Zarówno Ola jak i jej brat są fanami Harrego Pottera, ostatnio również Star Wars.


Monika jest programistką, jak była mała też była podobna do Oli. Swój pierwszy komputer dostała jak miała 14 lat i pamięta jeszcze gry z tamtych czasów. Wówczas grała na komputerze o nazwie „Atari” i chwaliła się nawet, że pisała na nim już wtedy swoje pierwsze programy.
Ola chciała nauczyć się budować swoje własne gry. Monika pokaże jej i innym dzieciom (i nie tylko bo lwom również np. mi ? ) jak łatwo jest zrobić własną grę komputerową.


Ja jestem lwem i nie jestem pewien czy sobie poradzę. Dziewczyny zapewniły mnie, że nie tylko dam sobie radę tak jak i inne dzieci, to jeszcze nie zajmie to mi więcej niż godzinę. Wystarczy, że umiem troszkę czytać i liczyć - jak mi nie będzie coś wychodziło to mi pomogą. Dzieci z klasy I (takie 6-7 latki) też mogą już zacząć tak jak ja.

Zróbmy wyzwanie tworzenia gier w jedną godzinę. Pod każdym opisem gry, piszcie w komentarzach czy zrobiliście ją od początku do końca w godzinę.


Gry będziemy tworzyć w „Scratchu” nie do końca wiem co to takiego, ale podobno to nic trudnego. Jest to coś, gdzie się tworzy gry tak jak z klocków lego. Już się nie mogę doczekać, a Ty?

Cieszę się że będę mógł z Olą i innymi dziećmi robić własne gry komputerowe i grać w nie z innymi lwami i dziećmi.
Ja i Ola będziemy pomagali wam stworzyć swoje pierwsze i kolejne własne gry.

Lew OLMO

Zostaw odpowiedź