Dlaczego warto uczyć dzieci programowania?

Dlaczego warto uczyć dzieci programowania?

with Brak komentarzy

 

Dlaczego warto uczyć dzieci programowania?

 

Czy zastanawialiście się kiedyś jak jest zbudowana jakaś gra lub strona internetowa?

Rodzice, zwykle nie przywiązują do tego uwagi - odbierają możliwości które dają nam te narzędzia, lecz czy nasze dzieci myślą tak samo?

Na pewno znajdzie się garstka dzieci, które pomyślą sobie - ,,Jak to działa że poruszam myszką, klikam w jej przycisk i nagle na ekranie widzimy jakieś działanie?”

Jeśli zauważyliście u swoich pociech zainteresowanie tematyką programowania, wesprzyj je w tym działaniu! 

 

Oto kilka powodów dla których programowanie od najmłodszych lat, może wpłynąć na nasze dzieci:

 

1. Programowanie rozwija kreatywność

Dzięki pisaniu skryptów, można stworzyć dosłownie wszystko! Na chwilę obecną istnieją setki różnych języków programowania i każdy kolejny ,,odsłania nam kurtynę”, dzięki której możemy tworzyć niezliczone programy różniące się od pozostałych.

 

2. Nabywamy umiejętności wytrwałości i radzenia sobie z trudnościami

Mam 20 lata doświadczenia pracy w IT, stworzyłam wiele programów i stron internetowych i mogę Wam powiedzieć, że to nie była ,,bułka z masłem”. Ilekroć pisałam kolejny skrypt, który niekoniecznie działał poprawnie, musiałam sprawdzać po kilkadziesiąt razy gdzie popełniłam błąd bądź literówkę. W niektórych przypadkach było to irytujące, ale gdy wchodziłam na podgląd strony - miałam ochotę zmienić jeden malutki błąd, który szczerze mówiąc mógł zniszczyć całą stronę! Dlatego umiejętność rozwiązywania problemów, kształtowana od małego, może pomóc naszym pociechom w kolejnych latach ich wspaniałego życia i odciążyć je ze stresu.

 

3. Przyszłość 

Jeśli nasze dziecko nie zdecyduję się na dalsze kształtowanie umiejętności programowania, z pewnością otrzyma ono przydatne umiejętności. Zaś tym, którzy wiążą z tym zawodem przyszłość, będą mieli łatwiejszy i przyjemniejszy start w tej dziedzinie oraz otworzy to przed nimi drzwi do karier - takich jak : programista, informatyk, It developer, analityk systemowy lub biznesowy, architekt IT, tester, project manager, team leader i wiele innych!

 

Są to tylko trzy przykłady, które pokazują nam możliwości za jakimi stoją umiejętności programowania! Zapewniam Cię jest jeszcze więcej zasobów, które można w tej dziedzinie rozwijać! 

 

Pozdrawiam Monika:)

 

Zostaw odpowiedź