Rozwiń kreatywność dziecka

Rozwiń kreatywność dziecka

with Brak komentarzy

Cześć z tej strony Monika,

Jak rozwijać kreatywność i twórczość Twojego dziecka w czasie przygotowywania obiadu bez wydawania na to żadnych pieniędzy?

 

Uważasz, że jest to mało wykonalne? Albo, że ta informacje jest nieprawdziwa?

 

Dzieci bardzo lubią wyzwania, jak również bardzo szybko się nudzą. Czy masz wrażenie, że ciągle oczekują od Ciebie byś proponowała nową zabawę i najlepiej jeszcze w niej uczestniczyła?
Bardzo lubię układać z moimi dziećmi puzzle, klocki lego i grać w gry planszowe, jednak nie zawsze mam na to czas.

 

Czy można pogodzić rozwój swojego dziecka tylko patrząc jak samodzielnie odkrywa kolejne stopnie wtajemniczenia. To byłoby cudowne, nieprawdaż?

 

Wszystkie zabawki, gry edukacyjne i inne narzędzia wspomagające kreatywność naszych dzieci nie są za darmo, a do tego często angażują Nas rodziców. Mam wrażenie, że świat przyspieszył i nawet nuda może trwać tylko chwilę. Dzieci chcą wszystko tu i teraz i nie ma mowy, że dostaną to za chwilę, lub że same mają znaleźć sobie zajęcie.

 

Super rozwiązaniem jest, gdy dziecko lubi i chce wychodzić na podwórko i bawić się z rówieśnikami, ale tutaj choć zabawa jest teoretycznie za darmo i wydawałoby się, że nawet nie wymaga od nas żadnego zaangażowania. To często okazuje się to złudne, jak porozmawiamy z dzieckiem w co i jak się bawili. Nagle dziecko zna mnóstwo często nie przyzwoitych zabaw, odzywek i przekleństw. Trudno jest więc znaleźć bezpieczne środowisko dla naszych dzieci.

 

Najczęstszą zabawą, która Nam rodzicom daje "święty spokój" to danie dziecku tabletu, telefonu lub innego urządzenia elektronicznego. Jedni powiedzą, że to zły pomysł inny że jest świetny. Ja skłaniam się do stwierdzenie, że jest to świetne rozwiązanie, gdy tylko nauczymy dziecko pracy z tymi urządzeniami i znajdziemy czas by razem z nim wybrać gry mądre, kreatywne i twórcze. Uważam, że ten czas w tym wypadku jest potrzebny, przecież w przyszłości nasze dzieci będą musiały odnaleźć się w świecie cyfrowym dużo lepiej niż my. Czy możemy dzieciom tego zakazywać?

 

Moja propozycja jest taka, aby razem z dzieckiem wybrać gry i programy wspierające jego rozwój i pozwolenie mu z tego korzystać.

 

Pozdrawiam Monika

Zostaw odpowiedź