TOP 7 najlepszych gier planszowych offline wg. 11-letniej Oli

TOP 7 najlepszych gier planszowych offline wg. 11-letniej Oli

with Brak komentarzy

Cześć z tej strony Monika,

Od kiedy gramy?

Oprócz budowania gier uwielbiamy całą rodzinką grać w planszówki. Są one dla nas fantastycznym spędzeniem wieczoru.

Bakcyla złapałam, jak mój syn był mały. Zaczęły już mnie denerwować kolejna gra z podobną motoryką, typu rzucasz kostką i przesuwasz pionek o odpowiednią ilość pól. Wydawał mi się to nudne i wówczas postanowiłam kupować jedynie gry bez kostki. Taką prostą zasadę sobie wymyśliłam/ Obecnie w niektórych grach pojawia się kostka, ale rzucanie nią nie jest głównym celem.

Pierwsze "prawdziwe" (bez kostki) planszówki zaczęliśmy kupować 9 lat temu. Było to na 6 urodziny mojego syna. Od tamtej pory je pokochałam.

Co mają wspólnego planszówki z tematem bloga?

Najtrudniejszym elementem programowania i budowania własnych gier to pomysł. Pomysły musimy skądś czerpać, a planszówki są fantastyczną inspiracją. Część z gier jakie pokażę, zbudujemy na blogu.

Dzisiaj przedstawię Wam 7 najlepszych gier ofline wg 11 Oli.

Każdą z gier opiszemy i wstawimy filmy z naszych rozgrywek, bardziej migawki lub przyspieszoną grę, nikt chyba by nie wytrzymała 5 minutowego zastanawiania się przed każdą akcją 😉

 

 

Pudełko gry planszówka

7. Pomysłówka

PomySłówka to nowoczesna gra planszowa, gra słowna, symultanicznie rozgrywana, bazująca na wszystkim znanej mechanice wykreślanki.
Ta gra to jak “odkrycie koła” na nowo, proste zasady – wymagająca gra. Skup się, wytęż wzrok i znajdź poszukiwane słowo!
W tej grze wszyscy grają jednocześnie, nikt nie czeka – nie ma nudy. To nie takie łatwe odnaleźć słowo ukryte na planszy. Komu pierwszemu się uda ? To pytanie to dodatkowy stres i motywacja dla graczy.
Znalazłeś je? Krzyknij Pomysłówka jako pierwszy i połóż swoje żetony na planszy. Wygrywa ten gracz, którego kolor na koniec zdominuje planszę. Kto wygra? Tego nie wiadomo do końca rozgrywki, ponieważ w grze można zbijać słowa przeciwnika. Pomysłówka to wyjątkowa gra w której trzeba umieć się skupić! Rozwija słownictwo i zdolności językowe.

 

 

Pudełko z grą Domek

6. Domek

Zaprojektuj i zbuduj swój pierwszy wymarzony dom, daj się ponieść fantazji! Gra planszowa "Domek" to rodzinna, pięknie ilustrowana, strategiczna gra planszowa, pobudzająca kreatywność, pomysłowość i dobrą organizację. W trakcie dwunastu rund, gracze zbierają karty, dzięki którym mogą zaprojektować dostępną przestrzeń. To Ty zdecydujesz, w jaki sposób wykorzystasz wolną powierzchnię. Tylko od Ciebie zależy jaki kolor pokryje ściany Twojego pokoju, oraz jakie dodatki się w nim znajdą. Pamiętaj jednak o tym, aby całość charakteryzowała się jak największą funkcjonalnością, dobieraj karty ostrożnie, gdyż późniejsze zmiany są niezwykle trudne do wprowadzenia. Dzięki bogactwu różnorodnych kart dostępnych w zestawie, za każdym razem możemy wykreować zupełnie inny obszar. Gra kończy się po dwunastu rundach, wówczas gracze sumują punkty przyznawane między innymi za funkcjonalność, dobry projekt, jakość dachu i wykończenie całości.

 

Pudełko na karty Top Trumps Harry Potter i Zakon feniksa

Top Trumps gra karciana

5. Harry Potter i zakon feniksa

Gra karciana Top Trumps Harry Potter i Zakon Feniksa
Doskonała gra karciana dla każdego fana Harrego Pottera. Sprawdź, jak dobrze znasz filmowych bohaterów. A może dowiesz się o nich czegoś nowego? W grę może grać dowolna liczba osób, lecz nie mniej niż dwie. Gra Top Trumps Bitwa ma wiele wersji i często jest łączona z popularnymi licencjami. To edycja, której bohaterami są postacie z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa. Harry, Ron i Hermiona zaczynają piąty rok nauki w Hogwarcie i stawiają czoła najsurowszej nauczycielce, Profesor Umbridge. Dowiadują się również o lidze obrony ustanowionej w celu walki z Voldemortem – o Zakonie Feniksa. Kto okaże się najodważniejszy? Kto wykaże się więkjszym sprytem - Bellatrix Lestrange czy Lucius Malfoy? Aby się o tym przekonać zagraj w Top Trumps Harry Potter i Zakon Feniksa. W talii znajdziesz także Śmierciożerców. Ta gra spodoba się nawet Mugolom!

 

Pudełko na karty Top Trumps harry Potter i czara ognia

Top Trumps gra karciana

4.Harry Potter i czara ognia

Gra karciana Top Trumps Harry Potter i Czara Ognia
Doskonała gra karciana dla każdego fana Harrego Pottera. Sprawdź, jak dobrze znasz filmowych bohaterów. A może dowiesz się o nich czegoś nowego? W grę może grać dowolna liczba osób, lecz nie mniej niż dwie. Gra Top Trumps Bitwa ma wiele wersji i często jest łączona z popularnymi licencjami. To edycja, której bohaterami są postacie z filmu Harry Potter i Czara Ognia. Harry, Ron i Hermiona zaczynają czwarty rok nauki w Hogwarcie. Odbędzie się tam Turniej Trójmagiczny, w którym zmierzą się reprezentanci trzech szkół magii. Uczestników Turnieju wskazuje tytułowa Czara Ognia, jest wśród nich również Harry Potter. Ty też możesz rozegrać swój turniej, nie czekaj, zobacz, która z postaci odznacza się największym sprytem, odwagą czy mądrością. Walcz na cechy, zbierz wszystkie karty i wygraj!

 

 

Pudełko gry Cluedo Harry Potter

3. Cluedo Harry Potter

Odkryj kto, jak i gdzie porwał przyjaciela ekipy z Hogwartu.

Przyjaciel zaginął bez śladu. Grając jako Harry, Ron, Hermiona, Ginny, Luna lub Neville, spróbuj odkryć, KTO to zrobił, JAKIEGO zaklęcia lub przedmiotu użył oraz G|DZIE został zaatakowany. Czy był to Fenrir Greyback z przeklętym naszyjnikiem w zakazanym lesie?

Podróżuj szybko po świecie czarodziejów dzięki Sieci Fiuu, ale uważaj na wygaszone kominki. Gdy odkryjesz szystkie fakty, przyjdź do Nory, wypowiedz ostateczne oskarżenie i wygraj grę!

 

 

Pudełko gry Miasto Szpiegów

2. Miasto szpiegów

Estoril to małe miasteczko w Portugalii nieopodal Lizbony. Otaczają je piękne plaże, pogoda zawsze dopisuje, a ludzie mogą bawić się w kasynach i gościć w luksusowych hotelach. Z tego właśnie powodu w czasach drugiej wojny światowej mieścina ta przyciągała całe tłumy intrygujących person: królów, książąt, dyplomatów i wysoko postawionych polityków. Wszystkie te osobistości miały ze sobą coś wspólnego. W tych niespokojnych czasach parały się szpiegostwem. Tak samo zresztą jak wszyscy mieszkańcy miasteczka...Podczas gry zadaniem graczy jest stworzenie najbardziej efektywnej siatki szpiegowskiej. Wszyscy rozpoczynają rozgrywkę z zestawem 6 kart postaci, które będą posyłać w różne historyczne miejsca, aby wykonywały zadania polegające na pozyskiwaniu nowych szpiegów, zdobywaniu punktów zwycięstwa oraz wypełnianiu misji. Każda z postaci dysponuje siłą wpływu - bazową cechą opisującą jak skutecznym jest agentem, narodowością, która w zależności od lokacji może oferować dodatkowe bonusy lub utrudnienia, jedną lub więcej specjalnych umiejętności oraz liczbę punktów zwycięstwa, które werbujący gracz otrzyma na koniec gry za posiadanie danej postaci w swojej siatce szpiegowskiej.W trakcie gry gracze umieszczają swoich szpiegów na planszach lokacji walcząc o zwerbowanie nowych agentów. Zwerbowane postacie wchodzą w skład siatki szpiegów gracza i w kolejnych turach mogą zostać użyte do werbowania kolejnych szpiegów, czyniąc to zwykle efektywniej od postaci z którymi zaczynamy grę.Każda lokacja posiada unikalne warunki zmieniające warunki gry, a także jednego agenta, przydzielanego losowo, którego można w niej zwerbować.Podczas rozgrywki gracze będą musieli planować, przewidywać i skutecznie zarządzać zestawem 6 agentów (nowi rekruci zastępują starych), tak, aby po 4 rundach posiadać jak najwięcej punktów zwycięstwa zapewnianych przez wykonane misje oraz wpływowych szpiegów zwerbowanych do swojej siatki.

 

 

Pudełko gry Osadnicy Narodziny Imperium

1. Osadnicy narodziny imperium

Zostań szefem cywilizacji!

Cztery światowe potęgi odkrywają nowe obszary obfitujące w surowce i możliwości. Rzymianie, Barbarzyńcy, Egipcjanie oraz Japończycy, wszyscy chcą poszerzyć granice swoich imperiów, obejmując w posiadanie nowe terytoria. Wznoszą budynki, aby zwiększyć swoją potęgę ekonomiczną, eksploatują kopalnie oraz rozwijają farmy, aby pozyskiwać surowce, budują baraki, żeby szkolić swoich żołnierzy. Wkrótce nowy obszar okazuje się być za mały dla nich wszystkich i rozpoczyna się wojna.

Osadnicy: Narodziny Imperium to karciana gra, która pozwala graczom wcielić się w role przywódców czterech wspaniałych cywilizacji. W ciągu 5 rund, gracze będą odkrywać nowe tereny, wznosić budowle, wytwarzać i handlować surowcami, najeżdżać wrogów, a wszystko po to, aby zdobywać punkty zwycięstwa.

 

A jakie są twoje ulubione gry?

Oczywiście wśród ulubionych planszówek moich dzieci nie mogło zabraknąć gier w tematyce Harrego Pottera.

Pozdrawiam, Monika

Zostaw odpowiedź