Dla kogo jest ta strona?

Dla kogo jest ta strona?

with Brak komentarzy

Cześć tu Monika

Na tej stronie będzie można znaleźć informacje na temat nauki programowania własnych gier.

 

Nie lubię słowa "programowanie" dlatego bardzo często używam zamiast niego słowa "budowanie" programów, aplikacji lub gier.

Jestem, pasjonatką w wykorzystywaniu komputera do celów kreatywnych i zabawy. Stronę stworzyłam po to by pokazać moim dzieciom, ale również innym, że granie w gry jest fajne. Ale fajniejsze od tego może być granie w gry samemu przez siebie stworzone.

 

Na tej stronie znajdują się gry wymyślone i zrobione przeze mnie, jak i moje dzieci. Gry tworzone przez dzieci są w niewielkim stopniu poprawione, ale możliwe jest do zauważenia, że sposób ich budowy jest inny.

 

 

Dlaczego uważam, że budowanie jest fajne?

 

Przede wszystkim uczy kreatywności w podejściu do rozwiązania zadań. Uczy również myślenia twórczego i nieszablonowego. Pragnę pokazać, że ważne jest tutaj również planowanie, realizacja zadania, testowanie oraz wprowadzanie zmian i modyfikacja. Gra to jest cały projekt i jest fajnym wstępem do omówienia zarządzania projektami IT w wersji dla dzieci.

 

Skąd pomysł?

 

Uwielbiam dzieci i ich ciekawość i pasję. Zawsze marzyłam o tym by ich uczyć, ale drugą moją pasją to było tworzenie i upraszczanie świata komputerów. Przez 17 lat pracowałam w IT na różnych stanowiskach, poznałam dogłębnie cały proces jego wytwarzania.Teraz przyszedł czas na podzielenia się moją pasją z dziećmi i zaczerpnięcia z ich entuzjazmu.

 

Dla kogo?

 

Chcę by każde dziecko mogło przeżyć i napisać własną przygodę życia. Jeśli nowe technologie weszły już na stałe do życia naszych dzieci to niech wezmą z tego to co najlepsze, za nim zgaśnie ich kreatywność, pasja i chęć do działania.

Na placu zabaw znajdują się opisy wykonanych gier, czasami są nawet filmy. Część dotycząca programowania w Scratch przeznaczona jest dla dzieci najlepiej w wieku 8-12 lat.

 

Czy młodsze dzieci skorzystają z tej strony?

To zależy od tego czy umieją czytać - jeśli tak to bez problemu (muszą umieć przeczytać napisy na klockach)

To zależy czy uzyskają pomoc od rodziców - jeśli tak to może być niezła zabawa dla wszystkich.

 

Czy starsze dzieci skorzystają?

Jeśli Scratch nie jest im znany (powinien być realizowany w szkole w klasach 4-8) to polecam skorzystanie.

Może być zbyt prosty lub zbyt dziecinny dla starszych, polecam tym którzy myślą, że to jest trudne lub nie dla nich.

Zostaw odpowiedź