Cześć
Nazywam się Monika Maćko i uczę dzieci budowanie własnych gier dzięki czemu kreatywnie i twórczo spędzą czasu przed komputerem.
Poprzez zabawę wprowadzam również elementy zarządzania projektami IT.
Przecież napisanie gry to nie mały projekt, który należy podzielić na etapy.
Doświadczenie
Od roku 2002 zajmuję się wyjaśnianiem zawiłości informatycznych zwykłym ludziom. Uczyłam m.in. obsługi programów księgowych, kadrowo – płacowych. Byłam programistką jak również architektką IT w jednym z banków.
Posiadam 18 letnie doświadczenie w tworzeniu oprogramowania na każdym etapie jego powstawania od zbierania wymagań poprzez programowanie, testy do wdrożenia i pilotażu. Ulubionym elementem całego procesu zawsze jest dla mnie rozmowa z przyszłym użytkownikiem i wydobycie od niego wizji tego co chciałby otrzymać i zrobienie wszystkiego by oddać to co rozwiązuje jego problemy nawet gdy nie potrafił tego dobrze opisać.
Z wykształcenia jestem nauczycielem fizyki, matematyki i informatyki, lecz nie lubię konwencjonalnych sposobów uczenia.
Skąd pomysł
Uwielbiam projektować i budować gry. Zawsze marzyłam o klockach lego, niestety jako dziecko nigdy ich nie miałam. Dlatego teraz bawię się nimi z własnymi dziećmi. Tak jak łatwo buduje się z klocków lego, tak łatwo buduje się również własne gry.
Pomysł na Olmo zrodził się po rozmowie z moim dzieckiem, które uwielbia budować gry, bardzo mnie wspiera i często pomaga. Moją pasją zawsze były dzieci i zabawa z nimi. Dlatego powstała strona, dzięki której spełniam swoje marzenia. Dzielę się tutaj swoim doświadczeniem, jak również entuzjazmem płynącym z zabawy. Programowanie jest i było dla mnie zawsze frajdą. Pierwszy komputer dostałam jak miałam lat 13 i było to Atari (mam je nawet jeszcze u rodziców w piwnicy). Od tego czasu komputer zawsze mnie ciekawił, a dokładnie co można za jego pomocą zrobić.
Komu pomagam
Pomagam dzieciom zrozumieć świat komputerów i pokazuje, jak możemy z niego korzystać na co dzień. Poprzez zabawę tworzymy narzędzia do rozwoju własnej pamięci, do powtórek i sprawdzianów, do rozwiązywania zadań i zagadek do czego sobie wymarzymy. Świat gier to nie tylko gry platformowe czy wyścigowe to również quizy, zadania, zagadki logiczne. Aby zacząć budować trzeba najpierw mieć pomysł, opisać go – narysować lub w jakikolwiek inny sposób zaplanować, zebrać niezbędne materiały, określić co będzie potrzebne, zbudować, przetestować i na koniec pochwalić się swoim osiągnięciem rodzicom, koleżankom i kolegom lub nawet całemu światu. Zapomniałam o najważniejszym ze zbudowanej gry należy korzystać również samemu. Dzięki pracy nad własnymi projektami dzieci uczą się kreatywności, twórczego podejścia, logicznego myślenia, znajdowania rozwiązań, wyszukiwania informacji no i w ten sposób budują poczucie własnej wartości i pewność siebie.
Co dalej
W moim życiu dzieje się teraz wiele fascynujących rzeczy. Spotykam na swojej drodze wielu ciekawych i inspirujących ludzi. Mam głowę pełną pomysłów na nowe projekty i chętnie wesprę Cię w działaniach prowadzących prosto do sukcesu.
Moje ciekawe, praktyczne i kompleksowe kursy online nauczą twoje dziecko budowania własnych gier dzięki temu kreatywnie i twórczo spędzi czas przed komputerem.
W pracy z dziećmi wykorzystujemy najnowsze języki programowania, dzięki czemu będą na bieżąco z nowymi technologiami
Zostaw odpowiedź