10. Zapowiedź LEGO BOOST w Scratch

10. Zapowiedź LEGO BOOST w Scratch

with Brak komentarzy

Cześć to znowu ja OLMO 🙂

Jeśli nie wiesz kim jest OLMO zapraszam do tego wpisu 1. OLMO kto to taki?

Jeśli chcesz się dowiedzieć czym jest SCRATCH zajrzyj do wpisu 2. Co to jest SCRATCH?

 

Już się nie mogłem doczekać, żeby Wam powiedzieć. Monika postanowiła kupić mi, Oli i jej bratu robota z okazji pierwszego całego miesiąca z Wami.

Wiecie, że już ponad miesiąc uczę się budować swoje gry? Niedługo będziemy również robić gry z robotami, strasznie się z tego powodu cieszę. A wy?

Dobra nie będę dalej opowiadać tylko po prostu za chwilkę Wam pokażę.

 

Dostaliśmy Lego Boost przez tydzień Ola składała i programowała robota. Mieliśmy z tym zestawem dużo zabawy. Ola poszła nawet zobaczyć na zajęcia z robotyki z Lego Mindstorms. Budowała tam prosty pojazd, a pozostali tworzyli wyrzutnie. Niestety w niedzielę postanowiła rozebrać robota i zrobić swoją wyrzutnię. Nie pokarzę Wam więc naszego projektu, tylko tego ze strony Lego.

 

Zestaw ma ponad 850 kolorowych klocków wg wyliczeń Oli (sama wszystkie klocki liczyła). Ma też 3 elektroniczne części do ożywiania naszego robota:

  • Move Hub – daje możliwość połączenia przez bluetooth tableta i naszego Scratch. Zawiera 2 programowane silniki oraz wewnętrzny czujnik przechyłu
  • Interactive Motor – programowany silnik
  • Czujnik koloru i odległości – wykrywa dystans, ruch i kolor

 

Programowanie naszych pojazdów, urządzeń i nie tylko zbudowanych tych z klocków lego odbywa się za pomocą dedykowanej aplikacji na tablecie, lub naszego edytora Scratch.

Z tego zestawu możemy zbudować aż 5 modeli wg dostarczonej instrukcji. Oczywiście możemy również robić własne, tak jak wyrzutnia Oli.

 

Robot Vernie

Vernie jest mówiącym, wędrującym i tańczącym robotem. Dostrzega kolory, ruch i odległości, a także może zaatakować przy pomocy działka sprężynowego!


Robot Vernie


Kocur Frankie

Kocur Frankie

Kocur Frankie to mruczący robokocur, który gra na harmonijce, uwielbia rybie ości i swoją butelkę mleka. Przeciąga się, narzeka i lubi głaskanie.


Gitara GUITAR4000

Możemy też zbudować w pełni funkcjonalną gitarę i skomponować swoje utwory.


Gitara Guitar 4000


Koparka

Koparka M.T.R 4 (Monika nazywa ten pojazd łazikiem marsjańskim)

M.T.R 4 to koparka, którą możesz zaprogramować do podnoszenia, ale także niszczenia przedmiotów. Może załadować ładunek na przegrodzie i wyrzucić go, jak przy pomocy kuszy.


Autobuilder (nazwany przez Monikę mini fabryką – linią produkcyjną)

Autobuilder to maszyna, która buduje inne maszyny! Zaprogramuj Autobuilder, aby zbudować mini roboty i wiele więcej.


Autobuilder

Dodaję poniżej filmik ze zbudowanymi modelami i małym pokazem ich możliwości.

 

Wiecie, że w Scratch możemy również budować nasze gry i programy z udziałem naszego robota lub innego pojazdu lub urządzenia (a nawet kota). Monika zapowiedziała, że pierwsze gry z użyciem Lego Boost zaczną pojawiać się już w kwietniu. W następnym wpisie będziemy budować kolejną grę. Nie wiem jeszcze co wymyślą dziewczyny. A Wy co myślicie, jakie gry chcielibyście budować? Jeśli macie pomysły na gry z użyciem zestawu Lego Boost również dajcie znać w komentarzach.

Lew OLMO

Zostaw odpowiedź